A környezeti fenntarthatósággal kapcsolatos közigazgatási attitűdök
Copyright (c) 2023 Kis Norbert , Pálvölgyi Tamás, Szűcs Gábor, Győrfyné Kukoda Andrea, Klotz Balázs
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Absztrakt
A szerzők 2022 őszén, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének megalakulásakor egy kérdőívet állítottak össze a hazai közigazgatási tisztviselők fenntarthatósággal kapcsolatos tájékozottsága, az ez alapján kialakult szemléletmódjuk és értékrendjük, illetve a munkakörükön belül és kívül tanúsított környezettudatos magatartásmintáik feltérképezésére. Ugyan a kutatók nem közelítettek prekoncepciókkal a munkához, a cikkben részletesen ismertetett eredmények számos váratlan, pozitív eredményt hoztak. Emellett értékes szempontok fogalmazódtak meg nemcsak a közigazgatásban dolgozók, hanem általában a magyar értelmiségi réteg környezetiszemlélet-formálásának fejlesztésére nézve is.
Kulcsszavak:
Hogyan kell idézni
Hivatkozások
Baranyai Gábor – Csernus Dóra Ildikó szerk. (2018): A fenntartható fejlődés és az állam feladatai. Budapest: Dialóg Campus.
Csath Magdolna (2020): A fenntarthatóság mint emberi és társadalmi fejlődés. Acta Humana, 8(1), 25–65. Online: https://doi.org/10.32566/ah.2020.1.2
Fülöp Sándor (2018): Környezetjog – környezeti konfliktusok. Budapest: Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
Harari, Yuval Noah (2020): Sapiens: Az emberiség rövid története. Ford. Torma Péter. Budapest: Animus.
Kovácsevics Pál szerk. (2014): Magyar erdők. A magyar erdőgazdálkodás. Budapest: Vidékfejlesztési Minisztérium – NÉBIH Erdészeti Igazgatóság.
Nagy Balázs (2020): A humán és társadalmi fenntarthatóság mutatói nemzetközi összehasonlításban. In Csath Magdolna (szerk.): A fenntarthatóság árnyalatai. Budapest: Ludovika, 59–83.