SOC kialakítása projektmenedzsment segítségével és az üzemeltetés alapjai

doi: 10.32567/hm.2024.2.1

Absztrakt

A különböző típusú objektumok védelme más-más megközelítést igényel, függően attól, hogy milyen jellegű tevékenység folyik a védendő területen belül, illetve mekkora kockázatokkal dolgozunk, és esetleges bekövetkezés esetén milyen károkat szenvedhetünk el. Azok a szervezetek, amelyeknél van kultúrája az objektumvédelemnek és a biztonsági intézkedéseknek, egymással jól együttműködő, strukturált és egymást kiegészítő biztonsági rendszereket építenek ki, amelyek működését egy központi helyről koordinálják, ez a biztonsági központ. Ennek az objektumrésznek fontos szerepe van a megfelelő biztonsági szint fenntartásában, egyúttal támogatást biztosít a területen dolgozó operatív egységek részére. Prioritást élvez a biztonsági központ védelme, amelynek tervezése során felkészülünk a lehetséges támadásokra, illetve haváriahelyzetekre.

Kulcsszavak:

objektumvédelem biztonsági központ tervezés biztonság fizikai védelem

Hogyan kell idézni

Gubics, F. (2024). SOC kialakítása projektmenedzsment segítségével és az üzemeltetés alapjai. Hadmérnök, 19(2), 5–15. https://doi.org/10.32567/hm.2024.2.1

Hivatkozások

CHRISTIÁN László (2014a): A magánbiztonság elméleti alapjai. Budapest, NKE RTK.

CHRISTIÁN, László szerk. (2014b): Létesítményvédelem. Budapest, Nemzeti Közszolgálati Egyetem.

FENNELLY, Lawrence J. (2013): Effective Physical Security. Butterworth–Heinemann.

GARCIA, Mary Lynn (2008): The Design and Evaluation of Physical Security Systems. Butterworth–Heinemann.

HORVÁTH Tamás (2018): Elektronikus megfigyelő-, és ellenőrző rendszerek objektumorientált kialakítása különös tekintettel a biztonsági kockázatok rendszére. Budapest: Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskola.